Webinar: Czy wielkoskalowe CFD jest zawsze najlepszą odpowiedzią? Cel i zalety dedykowanych aplikacji inżynierskich

Rozwój metod obliczeniowej mechaniki płynów i mocy komputerów przyczynił się do powszechnego udziału symulacji w procesie projektowania urządzeń, w których przepływ oraz wymiana ciepła mają kluczowe znaczenie. Czy jednak wielkoskalowe symulacje CFD są zawsze najlepszą odpowiedzią na potrzeby danej firmy? Na to pytanie podczas poniedziałkowego webinaru odpowiedzą inż. Łukasz Bazydło i mgr inż. Piotr Pierwocha z QuickerSim Sp. z o.o. Jak zauważają prelegenci, w wielu przypadkach, przy pomocy właściwych uproszczeń, redukcji modelu, czy też analizy istniejących danych z CFD, możliwe jest stworzenie narzędzia, które pomimo znacznie niższego kosztu obliczeniowego, jest w stanie zachować wysoką dokładność wyników. – Na przykładzie zdobytego doświadczenia postaramy się przybliżyć słuchaczom proces tworzenia dedykowanych aplikacji inżynierskich, skrojonych na miarę potrzeb danego klienta oraz przedstawić zalety takowych rozwiązań – zapowiadają Łukasz Bazydło i Piotr Pierwocha.

Organizatorem serii spotkań pod hasłem „CFD dla praktyków” jest Narodowe Centrum Badań Jądrowych. – Numeryczna mechanika płynów (CFD) jest jedną z tych fascynujących dziedzin symulacji numerycznych, które pochłaniają dowolne zasoby obliczeniowe, przynosząc często więcej danych, niż jesteśmy w stanie przetworzyć, a jednocześnie takich, które potrafią unaocznić to, czego nie dałoby się zmierzyć w prawdziwym eksperymencie – przekonuje mgr inż. Piotr Prusiński, ekspert z Grupy Analiz CFD z NCBJ, gospodarz cyklu. – W ramach krótkich webinarów prezentują się zarówno przedstawiciele instytucji naukowych, jak i firmy prywatne (na poziomie krajowym), działające w tym segmencie. Jedni oferują ekspertyzy/analizy, odpowiadające specyficznej fizyce, inni własne narzędzia obliczeniowe, a niektórzy zajmują się dostarczaniem odpowiedniej mocy obliczeniowej. Zawsze sporo interesujących informacji z branży. Zapraszam szczególnie na najbliższe spotkanie, które poprowadzą prelegenci z firmy QuickerSim Sp. z o.o. Unikat na skalę kraju, który tworzy dedykowane narzędzia obliczeniowe od podstaw.

Webinar odbędzie się w poniedziałek, 6 grudnia 2021 r. o godz. 10.00. Link do spotkania: https://www.gotomeet.me/NCBJmeetings/eurocc. Serdecznie zapraszamy.