ROZWIĄZANIA DLA NAUKI

Narodowe Centrum Kompetencji HPC wspiera badania naukowe

Prowadzisz badania naukowe? Przeprowadzasz eksperyment? Potrzebujesz gigantycznej mocy obliczeniowej, specjalistycznego naukowego oprogramowania, przestrzeni do składowania danych? Zgłoś się do Narodowego Centrum Kompetencji HPC i dowiedz się, jak możesz wykorzystać polską oraz europejską sieć klastrów komputerowych. Zapewniamy dostęp do zasobów HPC (High Performance Computing), gotowych środowisk wykonawczych i aplikacji, infrastruktury teleinformatycznej, oraz wsparcie ekspertów na każdym etapie procesu, począwszy od szkolenia w zakresie korzystania z systemów HPC i oprogramowania, zaplanowania i uruchomienia obliczeń. 

ROZWIĄZANIA DLA FIRM

Sprawdź ofertę dla sektora MŚP

Zaawansowane obliczenia kojarzone są przede wszystkim z badaniami naukowymi. Tymczasem dostęp do ekstremalnie dużej mocy obliczeniowej jest szansą dla firm, w tym dla małych i średnich przedsiębiorstw, na rozwój, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, usprawnianie procesu produkcji czy podniesienie jakości produktów. Dzięki współpracy z Narodowym Centrum Kompetencji HPC Twoja firma może korzystać z superkomputerów w Polsce i Europie, i to bez gigantycznych nakładów finansowych.
Skontaktuj się z Narodowym Centrum Kompetencji HPC i zapytaj o dostęp do infrastruktury, konsultacje z ekspertami oraz szkolenia dla swoich pracowników.  

ROZWIĄZANIA DLA ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ

Bezpieczne gromadzenie, przechowywanie
i przetwarzanie dużych zbiorów danych

Administracja publiczna z roku na rok w coraz większym stopniu posługuje się dokumentacją cyfrową. Wytwarza przy tym i gromadzi ogromne ilości danych. Wiele z nich to dane osobowe, w tym dane wrażliwe, wymagające najwyższego bezpieczeństwa. Systemy HPC pozwalają na odpowiednie przechowywanie, tj. zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa cyfrowego, szybką analizę i sprawne przetwarzanie tych danych. Tym samym są pomocne w optymalizacji procedur i procesów istotnych dla funkcjonowania państwa. Ma to szczególne znaczenie w sytuacjach wymagających szybkiego podejmowania decyzji i działania, jak np. w czasie pandemii Covid-19.